Sarajevski kanton prepoznao stub i temelj društva

dsc_0485_1

Premijer Kantona Sarajevo Elmedin Konaković i predsjednik Samostalnog sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja FBiH – Kantonalni odbor KS Saudin Sivro potpisali su u utorak 27. prosinca 2017. godine  Sporazum o visini osnovice za obračun plaće u 2017. godini za djelatnosti predškolskog i osnovnog odgoja i obrazovanja u Kantonu Sarajevo.

Stub i temelj svakog društva su ljudi koji obrazuju našu djecu, zbog čega mi je posebno drago što je ovo potpisivanje započelo upravo sa predstavnicima predškolskog i osnovnog obrazovanja, istakao je premijer Konaković.

“Dosadašnja osnovica od 276 KM povećana je za sedam KM, te ona zaključkom i odlukom Vlade za narednu godinu iznosi 283 KM. Izuzetak će biti zastupnici i ministri čija se plaća neće korigovati”, potcrtao je premijer Konaković te dodao kako mu je drago što su predstavnici Sindikata svoj raniji zahtjev od 10 posto prilagodili trenutno realnim mogućnostima Kantona Sarajevo.