Roditelji najbolje znaju koliko je besplatno školovanje

torba-knjige-puna

Na sastanku Malog vijeća Sindikata učitelja u HNŽ-u, održanog 22. listopada 2015. godine, nakon duge rasprave doneseni su sljedeći zaključci, koji su dostavljeni u vidu priopćenja.

– Sindikat učitelja u HNŽ-u podržava sve aktivnosti Udruge roditelja Naša djeca 2014 koje su vezane za plaćanje obrazovne isprave i druge pedagoške dokumentacije.

– Udruga je ispravno postupila što traži da obrazovnu ispravu i drugu pedagošku dokumentaciju ne moraju platiti roditelji nego osnivači škola – Grad Mostar i općine u HNŽ-u.

Iz Sindikata još jednom napominju da je “osnovno obrazovanje zakonska kategorija, odnosno da je obvezno i besplatno. Ovo, koliko je besplatno znaju roditelji djece koja idu u školu.” Sindikat učitelja u HNŽ-u sve će napraviti da se poštuje Zakon i da uistinu osnovno obrazovanje bude obvezno i besplatno.