Održan seminar u Tomislav Gradu

image-2d28a19b9bf7523d075ed6e698cc8f09afc7b8b631344b36ee7d0ebde09b8679-V

Seminar na temu Zakon o radu te opći Kolektivni ugovor održan je u subotu 21. svibnja  2016. u Tomislav Gradu u organizaciji Sindikata srednjeg obrazovanja Hercegbosanske županije. Na seminaru su sudjelovali predstavnici sindikata iz prosvjete i policije, a među njima i predstavnici Sindikata učitelja u HNŽ-u. U razgovoru sa sudionikom seminara Slavkom Laušom, predsjednikom Sindikata učitelja u HNŽ-u, doznali smo kako je seminar aktualnom temom i kvalitetom bio pravi pogodak. Razgovaralo se i o načinu pregovaranja i potpisivanju granskih kolektivnih ugovora. Dalje Lauš ističe kako je već dogovoren isti takav seminar u Mostaru, najvjerojatnije u rujnu ove godine. Seminar će zasigurno dobro doći Sindikatima jer su u tijeku pripreme i pregovori o novom Kolektivnom ugovoru i drugim zakonskim aktima.